Almanya Vize Pasaport

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Pasaport nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Osman Erturk

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya vize pasaportları Schengen vizesi olarak adlandırılan 90 günden kısa seyahat pasaportları yeşil pasaport, gri pasaport, siyah ve kırmızı pasaportu ve bordo pasaportu olarak adlandırılır. Kısa seyahat pasaportlarının farklı adlandırmaları yeşil pasaport: hususi pasaport, gri pasaport: hizmet pasaportu, siyah ve kırmızı: diplomatik pasaport ve bordo pasaport: umuma mahsus pasaport olarak adlandırılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaporta sahip ise vize alıp almama konusu değişebilir.
    Uzun süreli Almanya vizesi de bazı durumlarda verilir. Bu durumlar şunlardır; aile birleşimi, çalışma izni, eğitim görme, oturma izni gibi durumlarda ulusal Almanya vizesi alınması gerekmektedir. Ulusal Almanya vize başvurusu için Almanya başkonsolosluğuna ve Almanya büyükelçiliğine başvuru yapılmaktadır. 90 günlük vize için talep ise Almanya konsolosluğun yetki verdiği İDATA resmi kurumuna ya da yine yetki verilen seyahat acentelerine yapılabilir. Almanya yolculuğu yapacak kişi ya da kişiler yolculuk amacını önceden belli etmelidirler çünkü seyahat amacına göre vize alınmalıdır. Vize alınmadan önce alınacak vize hakkında detaylı bilgi edinilmelidir. Kısa süreli yani 90 günlük vizeler arasında d tipi ve c tipi vizeler bulunmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>