Almanya Vize Öğrenci Ücreti

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Öğrenci Ücreti ne kadar?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Demet Ercal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya farklı amaçlar ile gitmek mümkündür. Farklı amaçlar için ise farklı türde vizeler mevcuttur. Amacınıza en uygun vizeye başvuru yapmanız gereklidir. Vize türlerinin her birinin ayrı ayrı gerektirdiği belgeler vardır. Bu belgelerin eksiksiz şekilde hazırlanması ve daha sonrasında resmi olarak yetkilendirilmiş vize merkezlerine ya da konsolosluklara iletilmesi önemli bir husustur. Okul ve öğrenim için alınması gereken vize türü öğrenci vizesidir. Öğrenci vizesi için birtakım belgeler gerekmektedir. Ancak bu belgeler öğrenim için yurtdışında kalacağınız süre bazında değişiklikler göstermektedir. Öncelikle öğrenim süresini kapsayacak şekilde geçerlilik süresi olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında öğrenime devam ettiğinizi gösterir bir belge hazırlatmalısınız. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir bir belge de gereklidir. Bunlar gibi birkaç belge daha bulunmaktadır.
    Yurtdışında öğrenim göreceğiniz süre eğer 3 aydan az ise kısa dönem vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Ancak 3 aydan fazla süre ile öğrenim görecekseniz uzun dönem vize sizin için uygun olanıdır. Vize almak için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret konsolosluğun almış olduğu harçtır. Almanya vize ücreti öğrenci için 60 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvurusunun tamamlanabilmesi için vize harcının ödenmiş olması gerekmektedir. Vize harcı yalnızca Euro para biriminde kabul edilmektedir. Bu para birimi haricindeki diğer para birimleri kabul edilmemektedir. Yolculuk yapacak kişilerin bu konuya dikkat etmeleri önemlidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>