Almanya Vize Konsolosluk

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Konsolosluk bilgileri neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Lale Gizem

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya seyahatte bulunacak kişiler için Almanya vize konsolosluğuna talep de bulunması gerekmektedir. Almanya‘ya giriş yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bordo diğer adı ile umuma mahsus pasaport ile giriş yapabilirler. Almanya girişi için gerekli olan vize Schengen vize türüdür. Schengen vizesine sahip olabilmek için ise Almanya konsolosluğuna müracaatta bulunmak gereklidir. Bu işlem ise zorunluluk içermektedir.
    Almanya Schengen bölgesi adı altında bulunan ülkeler arasındadır. Schengen vizesi sahibi bir kişi bu durumda Almanya dahil diğer Schengen ülkelerine seyahatte bulunabilirler. Vize almak ise iki duruma ayrılmaktadır. Kısa süreli yani 90 günden az yolculuklar için Schengen vizesi, uzun süreli yani 90 günden fazla yolculuklar için ise Almanya ulusal vizesi alınması gereklidir. Aile birleşimi, yakın ziyareti, oturum izni gibi uzun süreli yolculuklar için Almanya ulusal vizesi alınmalıdır. Almanya Ulusal vizesi talebinde bulunmak isteyen kimseler Almanya federal cumhuriyeti konsolosluğuna ya da Almanya büyükelçiliğine müracaat etmesi gerekmektedir. Almanya konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti’nde 3 şehirde İstanbul, Ankara, İzmir’de bulunmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>