Almanya Vize Konsolosluğu Randevu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Konsolosluğu Randevu nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 34 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya‘ya yeşil, gri, siyah ya da kırmızı pasaport dışında bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları vizesiz giriş yapamamaktadırlar. Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları ziyaret amaçlarına ve sürelerini Almanya konsolosluğuna beyan ettiği takdirde Almanya konsolosluğu, Almanya vizesi almak isteyen kişiye hangi vize alınması gerektiğini bildirecektir. Eğer Almanya ziyareti kısa süreli ise Almanya Schengen vizesi başvuru randevusu alınmalıdır. Schengen vize başvuru randevusunu Almanya konsolosluğu, Almanya konsolosluğunun yetki verdiği İDATA resmi kurumu ya da yine Almanya konsolosluğunun yetki verdiği vize merkezleri almaktadır.
    Almanya vize konsolosluğu randevu için ve vize işlemleri için ihtiyaç olan evraklar vardır. İlk adım Schengen vize başvuru randevusu almaktır. Randevu işlemleri onaylandığı takdirde kişinin vize işlemleri için lazım olan belgeleri doldurmuş olması gerekmektedir. Belgeler hem Almanya lisanı hem de Türkiye lisanı ile doldurulmalıdır. Almanya vize başvurusunda bulunan kişi kendi bilgilerini özenle eksik olmayacak şekilde yazdıktan sonra diğer gerekenlerde yapılmalıdır. Tüm işlemler sonunda belgelerin Almanya konsolosluğuna ibraz edilmesi vardır. Kişinin durumuna ve isteğine göre bizzat İDATA resmi kurumuna ya da elektronik ortam yardımı ile belgeler temin edilebilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>