Almanya Vize Fiyatları 2022

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Fiyatları 2022 nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 37 görüntüleme 0

Hakkında Hale Giritli

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya için alınabilecek pek çok türde vize bulunmaktadır. Vize türlerine göre de vize fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ancak 6 yaş altı çocuklar için vize ücreti talep edilmemektedir. Vize ücretleri, Almanya konsolosluğunun koyduğu kriterlere göre belirlenmektedir. Almanya vize ücreti adı altında Almanya konsolosluğunun almış olduğu vize harcı ve danışmanlık hizmeti sağlayan vize merkezlerinin hizmet bedeli bulunmaktadır. Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için Almanya konsolosluğunun görevlendirmiş olduğu vize merkezlerinden randevu almak gerekmektedir.
    Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi vize türleri için Schengen vizesine başvuru yapmak gerekmektedir. Uzun süreli olan vizeler için ise Almanya D tipi vizeye başvuru yapmak gerekir. Schengen vizesi ve uzun dönem olan Almanya D tipi vize ücretleri birbirinden farklıdır. Başvuracağınız vize türü için belirlenen vize ücretini Almanya konsolosluğundan ya da vize merkezlerinden teyit etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Almanya vize fiyatları 2022 yılında Almanya konsolosluğunun aldığı harç olarak 60 Euro olarak belirlenmiştir. Ancak bu ücrete 2022 yılında zam gelmiştir. Bu konuda gerekli araştırmayı yaparak vize ücretini ona göre ödemelisiniz. Vize başvurusu için randevunuz esnasında vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>