Almanya Vize Evrakları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Evrakları neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Bahanur Sonmez

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Almanya vizelerinin birden fazla türü bulunmaktadır. Almanya’ya gidiş amacınıza göre doğru vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yardımcı olan pek çok acente bulunmaktadır. Bu acentelerle iletişime geçerek sizin için uygun vize türünü bulma konusunda yardım alabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunabilmek için Almanya konsolosluğu bazı evraklar talep etmektedir. Bu evraklar da alacağınız vize türüne göre değişmektedir. Yine bu konuda danışman acenteler gerekli bilgiyi sizlere verecektir. Turist olarak Almanya’ya gidecekseniz Almanya turistik vizesi almanız gerekir. Turistik vize almak için belli başlı birtakım evraklar gerekir. Diğer vize türlerinde gerekli olan evraklar değişkenlik gösterse de aşağı yukarı turistik vize için gerekli evraklara benzemektedir. Genel olarak Almanya vize evrakları şöyledir:
  – Seyahat belgesi: Bordo pasaport sahipleri vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Ancak diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat yapma hakkına sahiptirler.
  – Mesleki evraklar: Öğrenci belgesi, emeklilik belgesi, çalışma amacıyla izin yazısı, vize talep dilekçesi vb.
  – Gelir gösteren belgeler: Vize başvurusu yapan kişinin Almanya’da kalacağı süre boyunca yeterli parası bulunacağını kanıtlar belgeler gerekmektedir. Hesap özeti gibi bankadan onaylı belgeler olabilir.
  – Konaklama ve ulaşım rezervasyonları: Vize başvurusu yapan kişinin kalacağı yerin ve gideceği aracın rezervasyon belgeleri gerekmektedir.
  – Türkiye’ye geri dönüleceğini kanıtlar belgeler: Vize başvurusu esnasında başvuru sahibinin Türkiye’ye döneceğini kanıtlar belgeleri ibraz etmesi gerekir.
  – Biometrik fotoğraf ve kimlik fotokopisi

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>