Almanya Vize Başvurusu İDATA

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Başvurusu İDATA nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 23 görüntüleme 0

Hakkında Hasan Kayali

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ve Türkiye’de bulunan Alman vatandaşlarını temsil etmek amacıyla Türkiye’de bulunan kurum Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği’dir. Almanya ve Türkiye arasındaki anlaşmalara dayanarak hem Türkiye’de Alman Hükümetini temsil etmek amacıyla Almanya konsolosluğu bulunmakta olup hem de Almanya’da Türk hükümetini temsil etmek amacıyla Türkiye konsolosluğu bulunmaktadır. Almanya konsolosluğu Almanya’yı temsilen bulunmaktadır ve Türkiye’de bulunan Almanların herhangi bir sorun olduğunda ulaşabileceği bir kurumdur. Aynı zamanda Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da vize işlemleriyle ilgili karar verecek olan yetkili kurumdur.
    Almanya Ulusal vize başvurusunda bulunacak kişiler İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Almanya konsolosluklarına müracaat edebilirler. Ancak kısa dönem vizeler için başvuru yapılacak olan kurum İDATA’dır. Türkiye genelinde Almanya için alınacak vizelerde Almanya konsolosluğunun yetki verdiği bir kurumdur. Türkiye’de 8 bölgede İDATA ofisi bulunmaktadır. Almanya vize başvurusu için İDATA ofislerine başvuru yapılması mümkündür. İstanbul’da 2 adet olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Trabzon’da bulunan ofisleriyle Almanya vizesi alacak kişilere hizmet vermektedirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>