Almanya Vize Başvuru Şartları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Başvuru Şartları neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 36 görüntüleme 0

Hakkında Hikmet Beyran

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya seyahatte bulunmak isteyen kişiler Schengen vize başvuru talebinde bulunmalıdır. Schengen vize başvurusu Almanya konsolosluğuna bildirilir. Almanya konsolosluğu vize işlemleri için bazı şartlar sunmaktadır. Bu şartlar vize işlemleri için gerekli pişiye ait olacak belgelerdir. Belgeler, Almanya konsolosluğunun istediği şekilde hazırlanıp temin edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde vize başvurusu yapılamamaktadır.
    Almanya konsolosluğunun sunduğu Almanya vize başvuru şartları arasında yer alan en önemli şartlardan biri ise, belgelerin güncel tarihli olup ıslak imza ile doldurulmasıdır. Gerekli evraklar Almanya elçiliği ya da konsolosluğuna verildikten sonra 15 gün bekleme süresi vardır. Bu yüzden Almanya seyahati yapılmadan 3 ay önce vize başvurusunda bulunulması tavsiye edilmektedir. Vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti’ne ait dini bayramlar ya da Almanya Federal Cumhuriyeti’ne ait dini bayramlara den gelirse işlem ekstra uzayabilir. Her ülkeye girişte önemli olduğu gibi Almanya seyahatinde de pasaport ilk sırada yer almaktadır. Fakat pasaport geçerliliğinin yolculuk tarihinden 3 ay önce ve dönüş tarihinden 3 ay sonra olan zamanı kapsaması gerekmektedir. Yakın tarihte evlilik, boşanma gibi nüfusta değişiklikler olduğu taktirde pasaportun yakın zamanlı olmasına ekstra dikkat edilmelidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>