Almanya Vize Başvuru Formu nasıl doldurulur?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Vize Başvuru Formu nasıl doldurulur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 43 görüntüleme 0

Hakkında Demet Ercal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Çeşitli nedenler ile yurtdışına çıkma hazırlığı içinde olabilirsiniz. Ancak yurtdışına çıkmadan önce bazı gerekli belgelerin temin edilmesi ya da doldurulması gerekmektedir. Almanya konsolosluğuna ya da Almanya konsolosluğunun yetki verdiği bazı kurumlara vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli belgeler bu kurumlar tarafından sizden istenecektir. Belgelerin tam olarak hazırlanması konusu vize başvurusu sürecinde sizin için sonucu etkileyecek derecede önemlidir. Bazı belgelerin aslı bazı belgelerin kopyası istenebilmektedir. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda vardır. Seyahat durumunuza göre almanız gereken vize türü de değişebilmektedir. Her vize için farklı belgeler de istenebileceğin için seyahat planınıza en uygun vize seçimi yapmanız gerekmektedir. Vizeler kısa ve uzun dönem olarak sınıflandırılabilir. Almanya Schengen bölgesine üye ülkelerden olduğu için Schengen vizesi ile Almanya seyahati yapmak mümkündür. Schengen vizesinin yolculara sunduğu 90 gün seyahat izni unutulmamalıdır. Eğer 90 günü aşacak şekilde bir seyahat planınız varsa uzun dönem vizeyi seçmeniz gerekmektedir.
    Almanya vizesi için gereken belgelerden birisi de vize başvuru formudur. Almanya vize başvuru formu Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmalıdır. El yazısı ile değil bilgisayar ortamında hazırlanmış olmalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>