Almanya Ulusal Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Ulusal Vize başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 32 görüntüleme 0

Hakkında Kubra Coskun

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ülkesine gitmek için çeşitli vize türleri mevcuttur. Bu vize türleri genellikle amacınıza göre şekillenmekte olup seyahat süreniz de almanı gereken vize türü için en büyük etken olmaktadır. Genel olarak kısa dönem vize tipi olarak bilinen vize Schengen vizesi olmaktadır. Bu vize aile ziyaret vizesi, turistik vize, kısa süreli ticari vize gibi vize türlerini de kapsamaktadır. Schengen vizesi, bu vizeyi alanlara çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Öncelikle bu vizenin size tanıdığı seyahat hakkı 3 aydır. 3 ayı geçen seyahatler uzun dönem yani D tipi vize türüne girmektedir. Schengen vizesi aldığınız takdirde 22 adet ülkeye başka herhangi bir vize almadan giriş çıkış yapmanız mümkün hale gelmektedir. Bu 22 ülke, Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn ve bir de Almanya olmaktadır.
    Almanya Ulusal vizesi ise uzun dönem vize olmaktadır. Uzun süreli öğrenim, çalışma gibi nedenlerle alınabilir. Almanya Ulusal vize başvurularını Almanya konsolosluğuna yapmanız gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>