Almanya Ulusal Vize Sağlık Sigortası

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Ulusal Vize Sağlık Sigortası nasıl yaptırılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Leman Cagril

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya uzun süreli olarak gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus bordo renk pasaportu olan kişiler Almanya Ulusal vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Almanya Ulusal vizesi D tipi vize olarak da bilinmektedir. Almanya Ulusal vize başvuruları için Almanya konsolosluğuna ya da Almanya büyükelçiliğine başvuru yapılmalıdır. Almanya Ulusal vize başvurusu yapabilmek için Almanya konsolosluğunun isteyeceği bazı belgeler bulunmaktadır. Almanya konsolosluğunun isteyeceği belgelerin içinde Almanya Ulusal vize sağlık sigortası da gerekmektedir. Sağlık sigortasının yaptırılmasızorunludur. Almanya’da bulunduğunuz süre boyunca başınıza bir şey gelmesi halinde Almanya’da tedavi görmeniz bu yolla mümkün olmaktadır.
    Sigorta İngilizce ve Türkçe olarak iki nüsha halinde hazırlanmalıdır. Almanya Ulusal vize sağlık sigortası yolculuğun başlangıcından 1 gün önce başlatılmalıdır. Yolculuk bitimini de kapsayacak şekilde sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasının iki nüsha halinde hazırlanması gerekmektedir. Bir nüshası ise seyahat sırasında yanınızda bulunmalıdır. Almanya Ulusal vize sağlık sigortası en az 30 bin Euro teminatlı olması gerekir. Sık şekilde yolculuk yapıyorsanız seyahat sağlık sigortasını 1 yıllık yaptırmanız önerilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>