Almanya Ticari Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Ticari Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Hakkında Ayse Soylu

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ticari vizesi, ticari amaçlarla Almanya’ya gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Almanya’ya gidecek olan kişinin yeşil, siyah ve gri pasaportu var ise vize alması gerekmez. Ancak bordo pasaporta sahip olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Vize alacak olan kişilerin birtakım belgeleri hazırlaması ve sonrasında konsolosluğa başvuru esnasında takdim etmesi gerekir. Ticari vize için diğer vizelerden ayrı olarak bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgelerin başında davetiye gelir. Davetiye iş amaçlı olarak hangi şirkete gidiyorsanız o şirketin yazacağı ve sizin o şirkette bulunacağınızı yazan bir yazıdır. Bu yazının içerisinde vize alacak kişinin bilgileri olması gerekmektedir. Ayrıca davet mektubunun yanı sıra şirketin güncel belgeleri de yer almalıdır. Bu belgeler SGK işe giriş bildirgesi, maaş bordroları gibi örneklendirilebilir. Belgelerin tamamlanmasının ardından vize ücretiyle beraber Almanya konsolosluğuna başvuru yapmak gereklidir. Ancak unutulmamalıdır ki vize başvuru sonucuna Almanya konsolosluğu karar vermektedir. Her başvuru kabul edilecek gibi bir algıya kapılmamak gereklidir.
    Diğer bir önemli husus ise başvuru sonucunun açıklanma süresidir. Bu süre genellikle 1 hafta civarı olmaktadır. Bilet, rezervasyon gibi işlemlerinizi bu süreyi göz önünde bulundurarak yapmanızda fayda vardır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>