Almanya Ticari Vize Ekşi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Ticari Vize Ekşi yorumları nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Ayse Soylu

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  İş amaçlı yurtdışı seyahatlerinde ticari vize türü alınması gerekir. Bu vize türü yurtdışına uzun süreli çalışma ya da iş toplantısı, gezisi gibi amaçları kapsamaktadır. Bu tür vizeler uzun süreli çalışma için uzun dönem, gezi toplantı amaçlı seyahatler ise kısa dönem vize türüne girmektedir. Almanya’ya ticari amaçlı gitmek için ise bazı belgeler gerekmektedir. Hazırlanması gereken belgeler seyahat edecek kişinin işçi ya da şirket sahibi olması durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Her vize türünde ortak olan belgeler vardır. Bunlar genellikle şöyle olmaktadır:
  – Seyahat süresini kapsayacak şekilde geçerlilik süresi olan pasaport
  – Nüfus cüzdanı fotokopisi
  – Banka cüzdanı örneği
  – Schengen vize başvuru formu
  Bu belgeler haricinde ticari amaçlı gidildiği için davet mektubu da gerekmektedir. Davet mektubu gidilecek şirket tarafından yazılmalıdır ve vize başvurunda bulunacak kişinin bilgilerini içermelidir. Vize başvurusu yapacak kişi bu belgenin orijinalini vize başvurusunda kullanmalıdır. Almanya ticari vize ekşi sözlükte hakkında yazıların bulunduğu bir konu olmuştur. Ekşi sözlükte yazılanlara göre hazırlanacak belgeler ticaret odası tarafından onaylatılmalıdır. Bu konu hakkında yazılar bulunan ekşi sözlükte ticari vize almak için gerekenler yazılmıştır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>