Almanya Tatil Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Tatil Vizesi başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’da çok sayıda Türk bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her sene Almanya’ya tatil amacıyla Türkiye’den giden pek çok Türk de vardır. Bundan dolayı Almanya vizesi almak her sene önemli konular arasında yerini almaktadır. Almanya’nın gezilecek pek çok yeri vardır. Tarihi mekanlarıyla turistleri kendine çekmektedir. Türkiye’den gidecek olan turistler ise Almanya tatil vizesi alması gerekmektedir.
    Almanya tatil vizesi Schengen vizesi türüne girmektedir. Schengen vizesi Schengen bölgesine üye olan 26 kadar ülke arasında vatandaşların rahatça başka bir ülkenin vizesine ihtiyaç duymadan giriş çıkış yapmasın imkan sağlayan bir vizedir. Avrupa için en popüler vize türüdür. 2022 yılında 14 milyondan fazla insan bu vize sayesinde seyahat etmiştir. Kısa süreli olarak yapılacak seyahatler Schengen vizesi dahiline girmektedir. Türkiye’den Almanya’ya tatil ve turistik amaçlarla gidecek olan kişiler Almanya tatil vizesi adı altında Schengen vize alacaklardır. Schengen vizesi almak için başvurulacak yetkili kurum İDATA’dır. Bu kurum Almanya Konsolosluğu adına kısa dönem vize işlemlerini yürütmektedir. Almanya Ulusal vizesine başvuru yapacak kişiler doğrudan Almanya konsolosluğuna başvuru yapmaları gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>