Almanya Öğrenci Vizesi Fiyatları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Öğrenci Vizesi Fiyatları nasıl?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’daki pek çok okul Türkiye’deki okullardan öğrenci almaktadır. Bu öğrencilerin kimisi Erasmus programıyla kimisi de doğrudan üniversite eğitimini Almanya’da okumak için gelmektedirler. Öğrencilerin Almanya’ya girebilmeleri için, Almanya öğrenci vizesi almaları gerekmektedir. Bu vize genellikle uzun dönem vize türüne girmektedir. Bu nedenle Almanya Ulusal vizesi alınması gerekir. Almanya’daki okullar daha prestijli olduğu için pek çok Türk öğrenci kariyerleri adına önemli bir adım atmak için Almanya’da öğrenim görme çabası içinde olmaktadırlar. Özellikle mühendislik alanında büyük bir öneme sahip olan Almanya, bu alanda öğrencileri kendine çekmektedir. Hal böyle olunca Almanya öğrenci vizesi fiyatları da çokça tartışılan konulardan biri haline geliyor.
    Öğrencilerin alacakları vize yine alacakları eğitimin türü ve uzunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Almanya’ya Almanca dil öğrenimi için gidecek olan öğrenciler Almanya dil eğitimi vizesi alması gerekir. O vizenin şartları ve süresi de değişkenlik göstermektedir. Ancak genel itibariyle Almanya öğrenci vizesi fiyatları 60 Euro civarında olmaktadır. Yalnız bu ücret Almanya konsolosluğuna verilecek olan harç ücretidir. Danışmanlık hizmeti veren şirketler de ayrı bir ücret almaktadırlar. Danışmanlık ücretini şirketler kendileri belirlemektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>