Almanya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Konsolosluğu Vize Sorgulama nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında Cemre Ak

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanlar Almanya’ya giriş yapabilmek için vize almaları gerekmektedir. Alınacak vize için bazı gerekli işlemlerin yapılması lazımdır. Aksi takdirde vize alma işlemi sekteye uğrayabilir. Kimilerine göre vize almak çok meziyetli bir iş olmaktadır. Ancak genel olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak herhangi bir ülkeye vize almak hep zor olmuştur.
    Almanya ülkesi için vize alma olayı iki türlü gerçekleşmektedir. Kısa dönemli olarak Schengen vizesi alma işlemi ve uzun dönemli olarak Almanya Ulusal vizesi alma işlemi olarak ikiye ayrılmaktadır. Schengen vizesi Almanya’da kısa süreli olarak seyahat planlaması yapan kişilerin alması gereken vize türüdür. Avrupa’da da seyahat için kullanılan en yaygın vize türü Schengen vizesidir. Almanya Konsolosluğu Schengen vizesi işlemlerini kendi resmi olarak yetkilendirdiği bir kurum aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Bu kurumun ismi İDATA’dır. İDATA kurumu Almanya konsolosluğu tarafından Almanya vize işlemlerinin yapılması için yetkilendirilen tek kurumdur. Almanya Ulusal vizesi için Almanya Konsolosluğundan randevu almak gerekir. Çünkü Almanya Ulusal vizesi işlemleri Almanya Konsolosluğu tarafından bizzat yürütülmektedir. Bu süreçte vize alacak kişilere bazı hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetlerden biri de vize sorulama hizmetidir. Almanya konsolosluğu vize sorgulama işlemi İDATA sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>