Almanya Konsolosluğu Ulusal Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Konsolosluğu Ulusal Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 36 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ulusal vizesi 90 günden uzun ziyaret de bulunacak kişiler için alması gerektiği bir vizedir. Başka ismi D tipi vize diye geçmektedir. Almanya konsolosluğu ya da Almanya büyükelçiliğe doğrudan başvuru yapılmaktadır. Almanya konsolosluğu tarafından istenilen vize işlemleri için gerekli olan belgeleri kişiye ait güncel bilgiler ile doldurulmalıdır. Almanya Konsolosluğu Ulusal Vize işlemleri doğrudan yapılmaktadır. Pasaport 10 yıl içerisinde çıkmış olmalı ve evlenme boşanma gibi durumlar olduysa vize talebi öncesi pasaport yenilenmelidir. Gerekli evraklara seyahat süresi, gidiş tarihi ve dönüş tarihi kişinin iletişim bilgileri (telefon numarası, ev adresi vs.), nüfus bilgileri, T.C. kimliği, ziyaret amacı detaylı ve açıklayıcı bir biçimde belirtilmelidir. Evraklar arasında biometrik fotoğraf (arka plan beyaz fonla kaplı netliği iyi olacak şekilde) nüfus cüzdanı kimliği kişiye ait varsa belirli gelir belgesi olması gerekenlerdendir.
    18 yaşından küçük kişiler vize alma işlemi için anne babasının noterden onaylattığı belge gereklidir. Belgelerin yakın zamanlı olması önemlidir. Vize işlemleri masraflarının ödenebilmesini kanıtlayan belge olması gerekenlerdendir. Almanya ulusal vizesi için gerekli belgelerin hazırlanmasında hassasiyet ve önem verilmelidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>