Almanya İşçi Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya İşçi Vizesi için nasıl başvuru yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Hakkında Lale Gizem

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya işçi vizesi, Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden Türk vatandaşlarının Almanya ‘da yurttaşlığı olmaması durumunda, Almanya’ya çalışma amacı ile gitmek için alınması gereken vizedir. Almanya’ ya yolculuk yapılmadan önce çalışma izni vizesi alınmalıdır. Çalışma izni vizesi talebi için sadece Almanya konsolosluğuna ve Almanya büyükelçiliğine başvuruda bulunulur. Sadece Almanya‘da bir şirketten teklif ya da iş açma planı oluşturulduğu durumlarda vize alma başvurusu yapılır.
    Almanya Federal Cumhuriyeti’nin bu konu hakkında getirdiği bazı kısıtlamalar vardır. İşçi olarak gidecek kişinin Almanya vatandaşlığı ya da herhangi bir Avrupa ülkesine ait vatandaşlığı yok ise şayet üçüncü milletli olarak kabul edilmektedir. Türk vatandaşların Almanya federal cumhuriyetinde buldukları işi Almanya konsolosluğuna bildirmek zorundadırlar. Bulunan işin yetkililer tarafından belirlenen kurallara uygun olması gerekmektedir. Almanya’da yapılacak iş için o civarda daha uygun Almanya vatandaşı yok ise çalışma onaylanır. Almanya Federal Cumhuriyeti, Almanya’da üniversite eğitimi görmüş Türkiye cumhuriyeti vatandaşına üniversite bitiminden itibaren 18 ay içerisinde olanaklarına uygun iş bulduğu takdirde o bireye Almanya’da oturum hakkı izni verilebilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>