Almanya İçin Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya İçin Vize başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 23 görüntüleme 0

Hakkında Hasan Kayali

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya ülkesi yeşil pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize istemeyen ülkeler arasındadır. Bunun yanı sıra siyah ve gri pasaportu olan Türkiye vatandaşları da vize almadan Almanya’ya giriş yapabilmektedirler. Bu tür pasaport sahibi kişiler son 6 ay içerisinde 3 ay kadar vizesiz seyahat hakkına sahiptirler. Ancak durum bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için böyle değildir. Umuma mahsus pasaport sahibi kişiler Almanya’ya giriş yapmak için Almanya vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.
    Almanya vizesinin amaca göre türleri vardır. Örneğin; Almanya’ya gitme amacınız sadece tatil ya da turistik ise ve Almanya’da 3 aydan daha az süre kalmayı planlıyorsanız o zaman almanız gereken vize Schengen vizesi olacaktır. Schengen vizesi aslında Avrupa’da seyahat edecekler için büyük bir fırsattır. Zaten verilere de bakılacak olursa Schengen vizesi Avrupa’da en çok tercih edilen vize türüdür. Bunun nedeni ise Schengen vizesinin bu vize sahibi kişilere yaklaşık 26 ülkeye sorgusuz sualsiz bir şekilde giriş çıkış yapmasına imkan sağlaması konusudur. Bu sayede insanlar yalnız tek bir ülke için vize almasına gerek kalmadan istedikleri gibi 26 ülkeyi içeren bu Schengen bölgesinde seyahat edebilmektedirler. Almanya için vize çeşitlerinden biri de Almanya Ulusal vizesidir. Bu vize türü de uzun süreli olarak Almanya’da bulunacak kişilerin alması gereken vize olacaktır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>