Almanya İçin Vize İşlemleri

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya İçin Vize İşlemleri nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Hakkında Orkun Gumus

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya için vize işlemleri, umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapması zorunlu olan işlemlerdir. Bordo pasaport sahibi kişiler vize işlemleri yapmadan Almanya’ya giriş yapmaları söz konusu olamaz.
    Almanya için vize işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya konsolosluğu yürütmektedir. Uzun dönem ve kısa dönem olarak ayrılan Almanya vizeleri için başvuru yapılabilecek bir diğer kurum da Almanya konsolosluğunun resmi olarak görev verdiği İDATA kurumudur. Almanya uzun dönem vize başvuruları için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Almanya konsolosluğuna ya da Almanya büyükelçiliğine başvuru yapmak gerekir. Almanya konsolosluğu İstanbul, İzmir ve Ankara’da bulunmaktadır. Vize işlemleri için gereken belgeler temin edildikten sonra bu şehirlerde bulunan Almanya konsolosluklarından birine başvuru yapılmasının ardından en geç bir ay içerisinde başvuru sonucu Almanya konsolosluğu tarafından sizlere bildirilmektedir. Almanya vizesi başvurusunun geçerli sayılabilmesi için Almanya konsolosluğunun belirlediği harç bedelinin de başvuru esnasında konsolosluğa ödenmesi gerekmektedir. Harç bedelinden ayrı olarak dış sağlayıcılar da vize işlemleri için ücret almaktadırlar. 2022 yılında vize ücretlerine yapılan zamlarla birlikte dış sağlayıcı ücretini de katarsak ortalama 110 Euro gibi bir bedel ile vize başvurusu yapmak mümkündür.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>