Almanya İçin Schengen Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya İçin Schengen Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 25 görüntüleme 0

Hakkında Derya Yildiz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye’den Almanya’ya ziyaret amaçlı gitmek için vize almak isteyenler ziyaret sürelerine ve emellerine göre vize almak zorundadırlar. Schengen kısa süreli C tipi vize türlerindendir. Bu yüzden 90 günlük ziyaretler için Schengen vizesi alınmalıdır. Gri, yeşil, siyah, kırmızı pasaportlar için vize almak gerekmemektedir. Fakat bordo pasaporta sahip vatandaşlar Almanya için Schengen vizesi başvurusunda bulunmak zorundadırlar.
    Schengen vizesi 26 ülke içermektedir. Almanya’da Schengen ülkelerinden biridir. Schengen vizesi için isteğe göre internet aracılığıyla ya da bizzat Almanya konsolosluğuna direk olarak başvuruda bulunabilir. Almanya konsolosluğu tarafından istenilene evraklar vardır. Ayrıca kişiye bağlı veya duruma bağlı olarak ek belge isteme hakkına sahiplerdir. Gerekli belgeler istenilen zamanda ve istenilen şekilde ibraz edilmelidir. Aksi durum karşısında vize işlemi negatif sonuç doğurabilir. Almanya ziyareti başvurudan uzun bir süre sonrasına planlanmalıdır. Çünkü işlemler bekleme süresi gibi etkenler uzun sürebilir. Schengen vizesi sayesinde her yıl milyonlarca insan Avrupa ülkelerine seyahatte bulunmaktadırlar. Schengen vizesi talebi Almanya konsolosluğunun yetki verdiği İDATA resmi kurumu tarafından da yapılabilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>