Almanya Hızlı Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Hızlı Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında Hikmet Beyran

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya hızlı vize alma işlemini gerçekleştirebilmek için gerekenler vardır. Hızlı vizeler için bordo yani kısa süreli pasaport gerekmektedir. Diğer pasaportlar yeşil gri ve siyah ulusal pasaportlar için vize alımı olamamaktadır.
    Almanya hızlı vize alma işlemi Türkiye’deki Almanya konsolosluklarından biri olan İstanbul konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Hızlı vize alma işlemlerinden bir diğeri ise gereken evrakların Almanca ve Türkçe her iki dilde de çevrili olarak gönderilmelidir. Belgelerde hiçbir eksik bulunmamalıdır. Resmi kuruluşlara hitaben yazıldığı için büyük harfler kullanılmalıdır. Hızlı vize için vize almak iştiysen kişi ya da kişilere ait güncel tarihli biometrik fotoğraf gerekmektedir. Aksi taktirde belgelere biometrik fotoğraf konulmazsa hızlı vize işlemi reddedilmektedir. Almanya’ya seyahatte bulunacak kişi reşit olmadığı durumunda yolculukta ebeveynleri olsa ya da olmasa da notere onaylatılmış orijinal muvaffakatname alınmalı ve İstanbul’daki Almanya başkonsolosluğuna teslim edilmelidir. Evrakların Almanya konsolosluğunun istediği şekilde hazırlanması Almanya hızlı vizesinin alımını büyük oranda hızlandıracaktır. Fakat vize alma işlemi Almanya seyahatinden 15 ya da daha fazla bir süre öncesinden başvuru yapılması önerilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>