Almanya Havaalanı Transit Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Havaalanı Transit Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 25 görüntüleme 0

Hakkında Zeynep Karci

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya transit vizesi 2 başlık içermektedir. Bunlar; Almanya havaalanı transit vizesi, Schengen bölgesine giriş için gereken transit yolculuk vizesidir. Schengen vizesi olması durumunda Türkiye’den Almanya’ya yolculuk yapıldıktan sonra başka bir Schengen ülkesine gidebilmesidir. Almanya havaalanı vizesi, Türkiye Cumhuriyeti’nden Almanya’ya yolculuk sonrası Schengen ülkesi olmayan bir ülkeye yolculuk yapılması için gereken vizedir. Almanya havaalanı transit vize başvurusunu Almanya’dan başka bir ülkeye geçiş yapmadan 30 gün önce başvuru yapılmalıdır. Almanya transit havaalanı vize evrakları belirtildiği gibi hazırlanmalı ardından Almanya konsolosluğunun yetki verdiği vize merkezleri ya da Almanya konsolosluğuna doğrudan iletilmelidir. Hususi ya da diplomatik pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için transit vize alınması gerekmemektedir.
    Schengen ülkesine gidilme durumunda Schengen vizesi ve Schengen ülkesinde ikamet eden kişiler transit vize almasına gerek yoktur. Almanya havaalanı transit vizesi için 10 yıl içinde kullanıma başlanmış pasaporta gerek vardır. Almanya transit vize işlemleri için geçerli olacak transit vize talebinde bulunan kişiye ait 2 adet 3,5×4,5 cm boyutunda biometrik fotoğraf gerekmektedir. Fotoğrafın güncel tarihli olması önem arz eden unsurlardan biridir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>