Almanya Fuar Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Fuar Vizesine nasıl başvuru yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 29 görüntüleme 0

Hakkında Emre Can Yilmaz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya, yıl içinde binlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yolculuk yaptığı bir ülkedir. Yapılan yolculukların pek çok nedeni bulunmaktadır. Bu nedenler arasında Almanya’da fuara katılmak ya da Almanya’da bulunan fuara stant açmak amacıyla Almanya’ya gitmek de bulunmaktadır. Fuara katılmak için alınacak olan vize Schengen vizesi dahilindedir. Schengen vizesi için Almanya konsolosluğunun alış olduğu 80 Euro miktarında bir harç vardır. Fuar katılımı için başvurulacak bazı vize başvurularında Almanya konsolosluğu harç ücretini almayabilmektedir.
    Öncelikle Almanya’da fuara katılmak ya da fuarda stant açabilmek için Almanya ticari vize başvuru koşullarının sağlanmış olması gerekmektedir. Fuara katılacak kişiler, katıldığı fuarın kendi işiyle alakalı olduğunu kanıtlaması gerekir. Daha sonrasında vize başvurusu esnasında size verilecek olan fuar giriş ya da katılımcı belgesinin Almanya konsolosluğuna sunulması gerekir. Tüm bu koşullar sağlandıktan sonra fuara katılmak için alınacak vize başvurusu randevusu alınması gerekir. Başvuru Almanya konsolosluğuna ya da konsolosluğun yetki verdiği kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır. Almanya konsolosluğunun ya da aracı kurumun belirteceği belgeleri güncel şekilde ibraz edilmesi gereklidir. Bu şekilde yapılacak başvuruların olumlu sonuçlanması olasılığı daha yüksek olacaktır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>