Almanya Erasmus Staj Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Erasmus Staj Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 36 görüntüleme 0

Hakkında Ertugrul Akcal

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Erasmus programı, Türkiye’deki üniversitelerin ve yurtdışında bazı üniversitelerin yaptığı anlaşma üzerine yapılan bir öğrenci değişim programıdır. Türkiye’den yurtdışındaki üniversitelere öğrenci gönderimi yapılmaktadır. Türkiye’den giden öğrencilerin göreceği eğitim süresi 6 ay ile 1 sene arasında değişiklik göstermektedir. Türkiye ise Erasmus öğrencilerine mali destek sağlamaktadır. Erasmus programı ile sadece üniversite öğrenimi değil, üniversitelerin öğrencilere yapmalarını zorunlu tuttuğu staj programı da yapılabilmektedir. Örneğin; Almanya’da staj yeri bulmuş bir öğrenci Erasmus programı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği sayesinde staj yapma imkânı kazanabilmektedir. Almanya’da Erasmus ile staj yapacak olan öğrencilerin Almanya Erasmus staj vizesi alması gerekmektedir.
    Almanya dışında daha pek çok ülkeye Erasmus ile gitmek mümkündür. Bu ülkeler şöyle sıralanabilir: Almanya, İtalya, Fransa, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Makedonya, Avusturya, Polonya, Romanya, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Türkiye, İzlanda, Norveç, Kıbrıs, Lihtenştayn gibi 27 ülke Erasmus programı ile öğrenci değişimi yapmaktadır. Almanya’da Erasmus stajı yapmak isteyen öğrenciler ise Almanya Erasmus staj vizesi alarak bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>