Almanya Dil Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Dil Vizesi başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 34 görüntüleme 0

Hakkında Kerem Sonmez

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya dil vizesi, 90 günden az süren Almanya dil vizesi ve 90 günden uzun süren Almanya dil vizesi olarak ikiye ayrılıyor. Almanya’da dil geliştirmek için gidilecek kursun eğitim sürecinin 90 günden fazla olmaması durumda kısa zamanlı Schengen vizesi talebinde buluna bilinir. Almanya dil kursundan alınan kayıt kabul belgesi ve kurs için yapılan ödeme miktarını belirten belgelerin Almanya Schengen vizesi için gereklilik göstermektedir. Ayrıca Almanya‘da dil kursuna yeşil pasaport ile gitmek isteyenler için Almanya Schengen vizesi gerekmemektedir. Bordo pasaport ile dil kursu için vize almak isteyenlere ise dil kursu vizesi yani Almanya Schengen vizesi alınması zorunludur.
    Almanya’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin eğer ki eğitim süreci 90 günü geçiyorsa Almanya dil kursu vizesi alması gerekmektedir. 90 günü aşkın dil kurslarının haftalık ders saatinin en az 18 saat olması lazımdır. Almanya dil okulu vizesine üniversite hazırlık amacı ile değil Almanca öğrenimi sebebi ile gidecek kişiler talepte bulunmalıdır. Bu vize başvurusu için ise burslu ve burssuz olarak farklılık göstermektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>