Almanya Davetiyeli Vize İşlemleri

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Davetiyeli Vize İşlemleri nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’ya davetiye aracılığı ile gitmek için, Almanya’ya seyahat edecek kişinin Almanya ‘da yakın, akraba, arkadaş ya da ailesinin olması gerekmektedir. Almanya’da yaşayan kişi tarafından Almanya konsolosluğuna resmi davetiye yazılır. Resmi davetiye aile, arkadaş ziyareti vizesi için en önemli belgedir. Aile, arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda davetiye olmadığı taktirde vize onayı olumsuz sonuçlanır ve red cevabı gelmektedir.
    Almanya davetiyeli vize işlemleri aile, arkadaş ziyareti vizesi 90 günden kısa Schengen c tipi vize türüne girmektedir. Davetiye ziyarette bulunacak kişi adına gönderilir. Davetiye içerisinde davet eden kişiye davet edilen kişiye ait detaylı ve eksiksiz bilgi içermelidir. Ayrıca iki tarafa ait iletişim adresleri açıkça belirtilmelidir. Almanya seyahat belgesi olarak kişinin ziyaret dönüşü tarihi sonrası 3 ay daha geçerliliğini sürdürecek olması gerekmektedir. Bordo pasaporta sahip ve vize almak isteyen kişiler vize işlemleri için gerekenleri yapmak zorundadırlar. Ancak diğer hususi pasaport, diplomatik pasaport, hizmet pasaportuna sahip kişiler tüm vize şartlarından sorumlu değillerdir. Almanya’ya ziyarette bulunacak kişinin davetiye yanında vermesi gereken evraklardan biri aylık belirli bir maaş geliri var ise evraklar ile kanıtlamalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>