Almanya Davetiye Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Davetiye Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 27 görüntüleme 0

Hakkında Hikmet Beyran

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya davetiye vizesi yakın ziyareti gibi durumlarda Almanya’da yaşayan kişinin Türkiye Cumhuriyeti’nden Almanya’ya yolculuk yapacak kişiye bilgilendirme içerikli vize davetiyesidir. Almanya konsolosluğu, Almanya seyahati yapacak kişi ya da kişilerin otel rezervasyonu olmaması durumunda nerede konaklanacağı bilgisini öğrenmek isteyecektir. Bu amaçla yazılan Almanya vize davetiyesi, Almanya’da ikamet eden kişinin ve Almanya’ya gidecek kişi ya da kişilerin bilgilerini kapsayacak bir yazı olmalıdır.
    Almanya vize davetiyesi direkt olarak Almanya konsolosluğuna ulaştırılmalıdır. Almanya’ya tatil, gezi gibi durumlar için giden kişiler vize belgeleri arasına otel rezervasyon kanıt belgesini eklemek zorundadırlar. Almanya vize davetiyesi resmi bir davetiye olduğu için eksiksiz doldurulup gönderilmelidir. Almanya vize davetiyesi sayesinde Almanya ‘ya seyahat edecek kişinin Almanya ‘da ikamet eden kişinin yanında kaldığı kanıtlı bir belge haline gelmektedir. Almanya vize davetiyesi yakın tarihte hazırlanmış olup Almanya konsolosluğuna direkt hitap edilmelidir. Almanya’da ikamet edip davetiye gönderen kişi nüfus bilgilerini ev adresini net bir şekilde belirtmelidir. Davetiye gönderildikten sonra Almanya konsolosluğu tarafından incelenir ve duruma göre değerlendirilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>