Almanya D Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya D Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Hakkında Kerem Sonmez

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya için alınabilecek C tipi ve D tipi vizeler bulunmaktadır. Almanya C tipi vize Schengen vizesidir. Schengen vizesi 90 güne kadar yapılacak yolculuklar için alınması gereken bir vize türüdür. Ancak 90 günden daha fazla sürecek olan yolculuklar için Schengen vizesi kabul edilmemektedir. Çünkü Schengen vizesi kısa dönem vizedir. Hatta Schengen vizesini ilk kez alacaklar bu vizeyi yalnızca 1 aylığına kullanabilmektedirler. Daha sonraki Schengen vize başvurularında ise 6 ay içinde 3 aylık olarak kullanmak mümkündür.
    3 aydan fazla sürecek yolculuklar için alınacak olan vizenin adı Almanya D vizesidir. Bir diğer adı ise Almanya Ulusal vizesidir. Almanya Ulusal vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan Almanya konsolosluklarına başvuruda bulunabilirler. Yalnız başvuru için Almanya konsolosluğuna ibraz edilecek bazı belgeler vardır. Bu belgelerin eksiksiz ve güncel olarak hazırlanıp Almanya konsolosluğuna öyle verilmesi önemli bir husustur. Almanya konsolosluğuna vize başvurusu için belirli bir miktarda konsolosluk harcı yatırılması gerekir. Bu harcı doğrudan Almanya konsolosluğuna yatırılmalıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>