Almanya Çalışma İzni Vizesi Şartları

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Çalışma İzni Vizesi Şartları neler?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 31 görüntüleme 0

Hakkında Turhan Soydan

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya çalışma izni vizesi şartları kişinin meslek durumuna ve seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Eğer ki çalışma süresi 90 günden az ise kısa süreli vize yani Schengen C tipi vize çıkarılmalıdır. 90 günden uzun çalışma izni isteniyor ise Almanya ulusal d tipi vize alınmalıdır. Kısa süreli C tipi vize talebinde bulunmak için 1 tane başvuru formu doldurulması ve gönderilmelidir. Fakat Almanya ulusal D tipi vize alınmak istenirse 2 tane başvuru formu doldurulma zorundadır. Her iki şartlarda da başvuru Almanca dilinde yazılmış olmalıdır.
    Almanya Federal Cumhuriyeti İkamet yasasına 54. Maddesine göre vize talebinde bulunan kişi tarafından el yazısı ile yazılmış başvuru formu, kişinin kendisine ait son 10 yıl içerisinde çıkarılmış seyahat bitiminde de 3 ay sonra geçerliliğini yitirecek pasaport, 2 tane kişiye ait 3,5×4,5 cm net çekilmiş vesikalık fotoğraf, Almanca ve Türkçe dilleriyle yazılmış kişinin geçmişi açıklayan mezuniyet belgesi karne iş sözleşmesi vs. gibi belgeler Almanya çalışma izni vizesi için gerekli şartlardır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>