Almanya C Tipi Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya C Tipi Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 23 görüntüleme 0

Hakkında Ertugrul Akcal

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya seyahat edecekleri zaman Almanya’ya giriş yapmalarına imkan sağlayacak olan Almanya vizesini alması gerekmektedir. Almanya’ya gidecek olanların alması gereken Almanya vizesinin de türleri bulunmaktadır. Seyahat edecek kişiler yapacakları Almanya seyahat planlaması nasıl ise ona göre vize almaları gerekmektedir. Almanya’ya Schengen vizesi ile gitmek mümkündür. Schengen vizesi alarak Almanya dışında Schengen bölgesine üye olan 21 ülkeye de serbeste giriş çıkış yapılabilir. Yapılacak olan bazı seyahat türleri için Schengen vizesi alınması gerekebilir. Almanya vizesi yapılacak seyahatin uzunluğuna göre ayrı olarak sınıflandırılmaktadır. Almanya için alınabilecek vize türlerinden biri de Almanya C tipi vizedir. Bu vize daha çok kısa süreli vize olarak bilinmektedir. Bazı kısa süreli amaçlar için Almanya’ya gidilecekse bu vizenin alınması gerekir. Bu amaçlar şöyle sıralanabilir:
  – Resmi
  – Turistik
  – Ticari
  – Gelir amaçlı faaliyet
  – Eğitim
  – Tedavi
  – Ziyaret
  – Gönüllü faaliyet
  – Araştırma
  – Konferans
  – Spor ya da kültürel faaliyetler
  Bu tür amaçlarla Almanya c tipi vize alınabilir. C tipi vize Schengen vizesi içine dahil olmaktadır. Yani kısa süreli olarak seyahat yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi alarak Almanya’ya yolculuk yapabilirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>