Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 54 görüntüleme 0

Hakkında Ali Metiner

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya arkadaş ziyareti vizesi, Almanya’da bulunan arkadaşınızı ziyaret etmek için almanız gereken bir vize türüdür. Bu vizeyi almadan Almanya sınırını geçmeniz mümkün değildir. Hatta vizeyi almanızın yanı sıra almış olduğunu pasaportun geçerlilik süresinin de Almanya’dan döneceğiniz günden itibaren 3 ay sonrasına kadar uzatılmış olması gerekmektedir. Bu konu büyük önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise Almanya’da bulunduğunuz süre içerisinde pasaport geçerlilik süresinin dolması halinde Almanya’da pasaport işlemlerinizi halledemeyecek olmanızdır. Bu yüzden henüz Türkiye’deyken pasaport işlemlerinizi nüfus müdürlüklerinden halletmeniz sizin açınızdan sağlıklı bir hareket olacaktır. Bu işlemler bordo pasaport sahibiyseniz yapmanız gereken işlemlerdir.
    Hizmet ve hususi gibi pasaport türlerinden birine sahip olan kişilerin vize işlemleri yapmasına gerek duyulmamaktadır. Bu işlemlerin yanında arkadaş ziyareti vizesi alacak olan kişiler Almanya’daki arkadaşının göndereceği davet mektubunun orijinalini imzalı olarak vize başvurusu yaparken yetkili kuruma ibraz etmesi gerekir. Vize başvurusu için gerekli belgelerin eksiksiz hazırlanması önemli bir husustur. Seyahat planlamasını yapan kişilerin planlarının aksamaması adına bu işlemlere gereken önemi vermesi gerekmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>