Almanya Akraba Ziyareti

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Akraba Ziyareti nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Kerem Sonmez

Cevap ( 1 )

 1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

  Rapor et
  İptal

  Almanya akraba ziyareti, Almanya’da yakınlarını ziyaret etmek amacı ile seyahat edeceklerin alması gereken vizedir. Almanya’ya yolculuk yapacak olan Türk vatandaşlarının Almanya konsolosluğuna vermesi gereken evraklar vardır. Bu evraklar Almanya konsolosluğu tarafından belirlenmiş olup, büyük önem içermektedir. Bu belgelerde en önemli nokta ise yakın zamanlı olmasıdır. Almanya’ya gitmek için alınan vizeye gerekli evraklar vardır ve bunlar seyahat amacına uygun hazırlanıp Almanya konsolosluğuna eksiksiz teslim edilmelidir. Almanya’ya gidecek kişi sayısınca vize başvurusunda bulunulmalıdır. Almanya akraba ziyareti için gerekli belgeler şöyledir:
  1. Almanya akraba ziyaretini gerçekleştirecek kişinin veya kişilerin pasaportu önemli belgelerdendir. Pasaport yakın zamanlı çıkmış olmalıdır ayrıca dönüş tarihinden 3 ay geçerliliği devam etmesi gerekmektedir.
  2. Yine yakın tarihte çekilmiş (en son 3 ay içerisinde) çekilmiş en az 2 adet biometrik fotoğraf.
  3. Almanya vizesine başvuruda bulunan kişinin güncel tarihli aile ve ikamet yerinin kapsamlı bildiren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
  4. Almanya’da yaşayan yakınına ait Almanya vize davetiyesi veya istek mektubu.
  5. Almanya’ya yolculuk yapacak kişinin maddi durumunu gösterecek belge Almanya konsolosluğunun akraba ziyareti için istediği belgelerden bazılarıdır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>