Almanya Akraba Ziyareti Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Akraba Ziyareti Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 33 görüntüleme 0

Hakkında Bahanur Sonmez

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’da 3 milyondan fazla Türk yaşamaktadır. Almanya’daki Türk yoğunluğunun sebebi, geçmişte yapılan Türkiye’den Almanya’ya işçi göçleridir. Orada kalan Türkler, artık ailelerini kurmuş ve Almanya’da yaşamaya başlamışlardır. Bu durum haliyle Almanya ve Türkiye arasında yolculuk yapan insan sayısını arttırmaktadır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’da bulunan akrabalarını ya da ailelerini ziyaret için Almanya’ya gitmektedirler. Aynı durum Almanya’da yaşayan Türklerin, özellikle yaz aylarında Türkiye’ye gelmesiyle de bu sefer Almanya’dan Türkiye’ye yolculuk yapılmasıyla var olmaktadır.
    Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ele alacak olursak Almanya’ya giriş yapabilmek için vize almak gerekmektedir. Aile ve akraba ziyaretinde bulunacak olan kişilerin ise bu durumda alacakları vize türü Almanya akraba ziyareti vizesi olacaktır. Bu vizeyi umuma mahsus pasaport sahibi olan kişilerin alması gerekmektedir. Almanya Hükümeti yeşil pasaportu olan kişilere vize alma zorunluluğu tutmamaktadır. Akraba ziyareti vizesi alacak olan kişilerin Almanya C tipi vize işlemlerini yürüten İDATA kurumuna başvuru yapmaları gerekmektedir. İDATA internet sitesi üzerinden Almanya akraba ziyareti ile ilgili gerekli bilgiyi edinebilirler.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>