Almanya Aile Ziyareti Vizesi Öğrenci

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Öğrenci başvuru nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 56 görüntüleme 0

Hakkında Yusuf Aksu

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya’daki yakınlarını (anne, baba, kardeş, akraba vb.) ziyaret amacı ile Almanya ülkesine girişi sağlayabilmek için alınması gereken bir vize türüdür. Bu vize türü C tipi vize türüne girmektedir. Almanya aile ziyareti vizesi öğrenci olarak da almak mümkündür. Almanya konsolosluğunun belirlemiş olduğu belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Gerekli belgelerin hazırlanmasının ardından Almanya konsolosluğundan vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu zamanında Almanya konsolosluğunda bulunup gerekli evrakların verilmesi ile birlikte vize harcını ödemek gerekmektedir.
    Vize harcı Euro para biriminde ödenmelidir. Diğer para birimlerinin geçerliliği yoktur. Almanya konsolosluğu tarafından istenen evraklarını bazıları orijinal halde istenmektedir. Bu konuda hazırlıklı olmakta fayda vardır. Öbür yandan evrakların tam olarak hazırlanması da önemli bir mevzudur. Çünkü Almanya konsolosluğunun belgelerde eksiklik olduğunu söylemesi halinde eksik evrakları sizden temin etmenizi isteyebilir. Bu durumda başvurunuzun sonuçlanması da ertelenmiş olur. Eğer uçak biletinizi erken bir tarihe aldıysanız böyle bir durum ile karşılaştığınızda biletinizin yanma ihtimali ortaya çıkabilir. Bu konu sizin adınıza önem arz etmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>