Almanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 32 görüntüleme 0

Hakkında Ayse Soylu

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya aile ziyareti vizesi, Almanya’da anne, baba ya da akrabalarını ziyarete gidecek olan kişilerin alması gereken bir vize türüdür. Bu vizeyi alacak olan kişiler ‘’Almanya aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu çokça sormaktadırlar. Bu vizeyi almadan önce vize alacak kişinin pasaportunun olması gerekmektedir. Pasaportu varsa pasaport geçerlilik süresinin Almanya’da geçireceği süreyi kapsaması gerekmektedir. Eğer pasaport ile ilgili sorunlar varsa kişinin en yakın nüfus müdürlüğünden pasaport işlemlerini halletmesi gerekmektedir. Pasaport işlemleri halledildikten sonra sıra vize alma işlemlerine gelir.
    Almanya aile ziyareti vizesi Schengen vizesi dahilinde olabilir. Almanya Schengen bölgesinde olan ülkelerden biridir. Bu sebeple Schengen vizesi alınması ile daha avantajlı ve rahat bir seyahat mümkün olmaktadır. Ziyaretiniz 90 günden daha uzun değilse alacağınız aile ziyareti vizesi Schengen vizesi olmaktadır. Vize almak için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra ya vize merkezlerinden ya da Almanya konsolosluklarından başvuru yapılmalıdır. Ancak bu vize türü için başvuru evraklarına davet mektubu da dahil edilmelidir. Başvuru yapıldıktan sonra en geç bir hafta içerisinde Almanya konsolosluğu olumlu ya da olumsuz olarak başvuru sonucunu tarafınıza iletmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>