Almanya Aile Birleşim Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Almanya Aile Birleşim Vize başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Lale Gizem

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya aile birleşim vizesi Türkiye’de ikamet eden kişinin, Almanya’da yaşayan eş, çocuk, anne ya da babanın yanına yerleşmesi için alınması gereken vizedir. Almanya’da yaşayan ebeveynlerin reşit olmayan çocuklarını Almanya’da ikamet etmesi için alması gereken vize de aile birleşim vizesidir.
    Almanya aile birleşim vizesi uzun süreli vize yani diğer adı ile d tipi vize kategorisine girmektedir. Uzun süreli d tipi vizeler için Almanya federal cumhuriyeti oturum hakkı vermektedir. Türkiye’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Almanya’ya gitmesi durumunda gereken belge listesi değişebilmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından istenen belgelerin eksiksiz bir şekilde temin edilmesi gerekmektedir. Evraklar yakın zamanlı olması önemli hususlardandır. Vize başvurusu amacına göre Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından fazladan ek belge istenilebilir bu durumda belgelerin hemen temin edilmesi gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden vize başvurusunda bulunacak kişi Almanya federal cumhuriyetinin yetki verdiği Türkiye’deki Almanya konsolosluklarına aile birleşimi vizesi için müracaatta bulunmalıdır. Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Türkiye’de yetki verdiği Almanya konsolosluğu 3 şehirde bulunmaktadır. Bu şehirler İstanbul, Ankara ve İzmir’dir. İkamet edilen yere en yakın Almanya konsolosluğuna başvuruda bulunabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>