Alman Vatandaşı İngiltere Vize

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Alman Vatandaşı İngiltere Vize nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 42 görüntüleme 0

Hakkında Hale Giritli

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Birleşik Krallık’da bulunan İngiltere ülkesine, Almanya Federal Cumhuriyeti vatandaşının yapacak olduğu seyahat için İngiltere vizesi alınmalıdır. İngiltere de 26 Schengen ülkesi arasında yer almaktadır. Umuma mahsus pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaporta sahip kişiler vize almakla yükümlülerdir. Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 günlük izin kapsamında 90 günlük ziyaretler için vize almaktan muaf tutulurlar. Ancak tüm pasaportlar için geçerli olarak İngiltere seyahati dönüşü 6 ay daha geçerlilik sürmek zorundadır. İngiltere oturma izni vizesi için de 90 günlük kısa süreli vizesi kategorisine alınmaktadır. Alman vatandaşı İngiltere vize işlemleri için yine Almanya konsolosluğundan yararlanmaktalardır.
    İngiltere seyahati sonrasında İngiltere üzerinden başka ülkelere geçiş yapmak isteyen vatandaşlar İngiltere transit vizesi işlemlerini İngiltere seyahati öncesinde alınılarak hallolmuş olması gerekmektedir. Yalnızca Schengen ülkesi olan İngiltere’ye başka bir Schengen ülkesinden seyahat edilmesi durumunda schengen vizesi olması gerekmektedir. Transit vize işlemi gerçekleştirecek kişiler İngiltere’ye 24 saat içinde varmaları gerekmektedir. Vize işlemleri için gerekli olan belgeler hem İngiltere lisanı hem de Almanya lisanı ile tercüme edilmiş şekilde ibraz edilmelidir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>