Alman Schengen Vizesi

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Alman Schengen Vizesi nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 174 görüntüleme 0

Hakkında Ali Metiner

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Schengen, 26 tane Avrupa ülkesini kapsayan ve bu ülkeler için çeşitli fırsatlar sunan bir bölgenin ismidir. Bu 26 ülkenin arasında Almanya da bulunmaktadır. Schengen vizesi Almanya ve diğer ülkelere yapılacak kısa süreli seyahatler için alınması gereken bir vize türüdür. Almanya için Schengen vizesi alındığı zaman önce Almanya ülkesine gitmek koşulu altında Schengen bölgesine üye olan 26 ülke arasında seyahat etmek mümkündür. Ayrıca Schengen vizesi sahibi olan kişiler gideceği diğer ülkelere giriş yaparken iç sınır kontrollerinde girmezler.
    Avrupa seyahatleri için en çok tercih edilen vize Schengen vizesi olmuştur. Almanya için yapılacak olan 90 günden kısa seyahatlerde Alman Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Bu vizeyi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus bordo pasaport sahibi kişilerin alması gerekmektedir. Bordo pasaport sahibi kişilerin Schengen vizesine ilk kez başvuru yapmaları durumunda alacakları Schengen vizesinin 1 ay kullanım süresi olacaktır. Ancak daha sonraki başvurularda 3 aylık Schengen vizesi verilecektir. Alman Schengen vizesi için İDATA kurumuna başvuru yapılabilmektedir. İDATA randevuları iDATA İnternet sitesi üzerinden online randevu sistemiyle alınmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>