Alman Konsolosluğu Pasaport Randevu

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Alman Konsolosluğu Pasaport Randevu nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 28 görüntüleme 0

Hakkında Cemre Ak

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurtdışına gidebildiği gibi, yurtdışındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler de Türkiye’ye gelmektedirler. Yurtdışı vatandaşı olan kişilerin Türkiye’de temsilcilikleri mevcuttur. Bu temsilcilikler konsolosluk olarak adlandırılmaktadır. Temsilciliklerde yurtdışında gelen kişilerin sorunları ya da varsa işlemleri halledilmektedir. Almanya ülkesi de Türkiye’de konsolosluğu bulunan ülkeler arasındadır. Almanya’da pek çok Türk bulunmaktadır. Geçmişte Türkiye’den Almanya’ya giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları orada Türk yoğunluğunu arttırmışlardır. Orada aile kuran Türkler, artık Alman vatandaşlığı sahibi de olmaktadırlar.
    Genellikle yaz aylarında Türkiye’ye gelen Alman vatandaşlarının pasaport işlemlerini yerine getiren kurum Almanya Konsolosluğudur. Pasaport geçerlilik yenileme gibi işlemler için pasaport sahibi kişiler bizzat Almanya Konsolosluğundan randevu alıp, bu işlemi gerçekleştirmelidirler. Pasaport işlemleri için Almanya Konsolosluğunda aşırı yoğunluk bulunmaktadır. Bu yüzden pasaport başvuru işlemleri için en az 6 ay önceden randevu alınması önerilmektedir. Almanya konsolosluğu pasaport randevusu için çok acil olan durumlarda erken tarihli acil randevu verebilmektedir. Acil durumlar dışında pasaport başvurusu için planlamaların yoğunluk göz önünde bulundurularak yapılması önerilmektedir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>