Aile Ziyareti Vizesi Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Aile Ziyareti Vizesi Almanya’dan nasıl alınır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 51 görüntüleme 0

Hakkında Ali Metiner

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’da ailesi bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya’ya yapacağı aile ziyareti amaçlı yolculukları için alması gereken vize türü aile ziyareti vizesidir. Almanya Schengen bölgesine üye olduğu için kısa süreli vize olarak Schengen vizesine başvuru yapmak gerekmektedir. Aile ziyareti kısa süreli bir seyahattir. Bu yüzden kısa süreli vize alınması gerekir. Schengen vizesi ile size verilecek olan seyahat etme hakkı 3 ay olmaktadır. Ancak eğer Schengen vizesine ilk kez başvuruda bulunuyorsanız seyahat etme hakkınız yalnızca 1 ay olacaktır.
    Aile ziyareti için yapacağınız vize başvurularında bir de Almanya’daki aileniz tarafından gönderilmesi gereken bir davet mektubu yer alması gerekir. Davet yazısında gidiş ve dönüş tarihinin yer almaması durumunda 6 ay içerisinde yapacağınız vize başvurularında o davet mektubunu kullanmanız mümkündür. Aile ziyareti vizesi Almanya için pek çok kişi tarafından alınan bir vizedir. Çünkü Türkiye’deki kişilerin pek çoğunun Almanya’da ailesi ya da akrabası bulunmaktadır. Davet mektubu sonrasında aile ziyareti vizesi için gerekli olan diğer belgeler de hazırlanmalıdır. Bu belgelerin hazırlanması sonrasında Almanya vizeleri için yetkili acentelere başvuru yapılabilir. Vize başvuruları için hem yetkili acenteye hem de Almanya konsolosluğuna belli bir miktar ücret ödenmesi gerekir. Ücret ödendiği takdirde vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>