Aile Birleşim Vizesi Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

Aile Birleşim Vizesi Almanya başvurusu nasıl olur?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 26 görüntüleme 0

Hakkında Emre Can Yilmaz

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Almanya’da bulunan aile yanına yerleşme ya da Türkiye’deki reşit olmayan çocuğun Almanya’ya alınması için gereken vize türü aile birleşimi vizesidir. Bu vize uzun dönem vize türüne girmektedir. Bu yüzden D tipi vize alınması gerekmektedir. Almanya D tipi vize Ulusal vize olarak da adlandırılmaktadır. Almanya Ulusal vizesi için doğrudan Almanya konsolosluklarına başvuru yapmak gerekir. Almanya büyükelçiliklerine de Almanya Ulusal vizesi için başvuru yapılması mümkündür.
    Aile birleşim vizesi Almanya konsolosluğu tarafından bazı evrakların temin edilmesini gerektirmektedir. Almanya konsolosluğu başvuru yapılmasının ardından vize başvurusunda bulunan kişiden ek belge talebinde bulunabilir. Bu yüzden belgelerin eksiksiz, güncel ve ıslak imzalı şekilde temin edilmesi büyük önem arz etmektedir. Güncel gerekli evrak listesini Almanya konsolosluğundan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Aile birleşimi vizesi için yapılacak başvurular, başvuruyu yapacak kişinin ikamet ettiği yere göre değişmektedir. Almanya ulusal vize başvuruları İstanbul, Ankara ve İzmir’den yapılmaktadır. Bu konumlara göre size en uygun yerden başvuru yapmanız mümkündür. Vize başvurusu randevusu için Almanya konsolosluk internet sitesinden ya da Almanya konsolosluğu iletişim adreslerinden iletişime geçebilirsiniz.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>