18 Yaş Altı Vize İşlemleri Almanya

Rapor et
Soru

Bu soru rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

Rapor et
İptal

18 Yaş Altı Vize İşlemleri Almanya nasıl yapılır?

Devam Ediyor 0
Almanya 2 ay 1 Cevap 30 görüntüleme 0

Hakkında Pinar Sertac

Cevap ( 1 )

  1. Bu cevap rapor edilmelidir hissediyorum neden kısaca açıklayınız.

    Rapor et
    İptal

    Öğrenciler Almanya’ya gezi amacıyla gitmektedirler. Bu amaçla yapılacak seyahatlerde Almanya öğrenci gezi vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Bu vize Schengen vizesi kapsamına girmektedir. Schengen vizesi alabilmek için gerekli belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Belgelerin hazırlanması sonrası Almanya konsolosluğunun görevlendirdiği acentelerden Schengen vize başvuru yapmak mümkündür. Almanya’ya gezi için yolculuk yapacak olan 18 yaş altı kişiler için durum biraz farklıdır.
    18 yaş altı kişilerin vize işlemleri, yasal velileri tarafından yapılmak zorundadır. Ancak 18 yaşını dolduran kişiler vize işlemlerini kendilerinin yapmaları gerekmektedir. 18 yaş altı vize işlemleri Almanya konsolosluğunun görevlendirdiği acenteler tarafından yapılmaktadır. Bu acentelerden gerekli evrakları öğrenip bu evrakları temin etmeleri gerekmektedir. Vize başvuru sonuçları normal şartlar altında 1 ya da 2 hafta içerisinde açıklanmaktadır. Yalnız bu süreçte Almanya konsolosluğu ek belge ya da belgenin orijinalini talep edebilmektedir. Bu tür durumlara hazırlıklı olunması gerekmektedir. Bu nedenle uçak rezervasyonları vize başvuru sürecinin uzayabileceği düşüncesi içerisinde yaptırılmalıdır. Aksi takdirde uçak biletinizin yanması durumu söz konusu olabilir.

Cevap bırak

Gözat

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>