whatsapp

ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

Evraksız Bulgaristan Vizesi

Yazı Boyutu

1. Pasaport
2. 2 adet arka fonu beyaz Güncel Biometrik Fotoğraf 
3. En az 5000 TL bakiyesi olan kaşe ve imzalı Banka Hesap Özeti Bankadan Kaşe imzalı
4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerinin bulunması zorunludur.) E-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Çocuklar: 18 yaşından küçük ise, Muvafakatname  ( Noterden Anne ve baba tarafından imzalanmış orijinal belge beyan edilmelidir)

Bulgaristan devleti, 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir Ancak Schengen üye ülkesi kapsamında bulunmaz. Bu sebeple Bulgaristan vizesi bulunan veya Bulgaristan vizesi alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alacak oldukları Bulgaristan vizeleri ile Schengen üye ülkelerine seyahat edebilmeleri mümkün olmayacaktır. Ancak Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşları söz konusu geçerli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmaları konusunda sıkıntı yaşayabileceklerini bilmeleri gerekmektedir. AB üyeliğiyle birlikte Bulgar makamları, özellikle giriş vizelerinde kısıtlayıcı bir uygulama söz konusu olabilmektedir. Özellikle Bulgaristan'a havayoluyla Bulgaristan vizesi olmadan giriş yapmak veya Bulgaristan transit vizesiz olarak geçiş yapmak isteyen kişilerin havaalanında bekletilerek, geldikleri ülkeye geri gönderilme durumları ile karşı karşıya kalabilirler.

Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli bir Bulgaristan vizesi türüdür. Bulgaristan turistik vize maksimum 15 gün olarak verilirken bu vize tek girişli olacaktır. Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ancak ticari ve özel ziyaret içerikli başvuru olması halinde verilecektir.

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının dikkatine; Bulgaristan C vizeleri kısa süreli Bulgaristan vizesi kategorileridir. Bulgaristan C vizeleri maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken Bulgaristan vize işlemlerinde bulunacak olan T.C vatandaşları bu ülkeye olan seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru işlemlerinde başlamış olmaları gerekmektedir.

HEMEN ARAYIN WHATSAPP UYUMLUDUR. 0 (850) 532-7766