whatsapp

ANINDA TEKLİF AL

Size özel teklif hazırlayabilmemiz için hizmetinizi berlirleyip formu eksiksiz doldurunuz...

Bulgaristan Vizesi

Yazı Boyutu

Bulgaristan'a kolay seyehat etmek isterseniz bizimle iletişime geçerek bunu kolaylıkla başarabilirsiniz.

Bulgaristana Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Üçüncü ülke vatandaşları Bordo pasaport sahipleri bulgaristan'a yapacakları seyehatler için Bulgaristan vizesi almak mecburiyetindedirler, 

Gri Pasaport , Siyah Pasaport Sahiplerine 30 günlük muafiyet tanımlaması yapılmıştır.

Devlet memurları Yeşil pasaport sahipleri ise 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizelerden muaf tutulmuşlardır. 

Bulgaristan Cumhuriyetinin konsolosluğu bulunmayan ülkeler Irak ve Suriye vatandaşları Türkiye Cumhuriyetinde yer alan konsolosluklardan vize başvurusu yapabilirler. 

EvraksızVize.com sitesi aracılığı ile yapacağını başvurularda sadece 

1. Pasaport
2. 2 adet arka fonu beyaz Güncel Biometrik Fotoğraf 
3. En az 5000 TL bakiyesi olan kaşe ve imzalı Banka Hesap Özeti Bankadan Kaşe imzalı
4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerinin bulunması zorunludur.) E-devlet üzerinden alabilirsiniz.
 
Çocuklar: 18 yaşından küçük ise, Muvafakatname  ( Noterden Anne ve baba tarafından imzalanmış orijinal belge beyan edilmelidir)

Evraklar gerekmektedir. Bu evrakları hazırladıktan sonra hemen bizimle iletişime geçip müşteri temsilcinizden kargo adresini ve takip numaranızı alabilirsiniz.

Bulgaristan devleti, 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir Ancak Schengen üye ülkesi kapsamında bulunmaz. Bu sebeple Bulgaristan vizesi bulunan veya Bulgaristan vizesi alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları alacak oldukları Bulgaristan vizeleri ile Schengen üye ülkelerine seyahat edebilmeleri mümkün olmayacaktır. Ancak Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşları söz konusu geçerli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapmaları konusunda sıkıntı yaşayabileceklerini bilmeleri gerekmektedir. AB üyeliğiyle birlikte Bulgar makamları, özellikle giriş vizelerinde kısıtlayıcı bir uygulama söz konusu olabilmektedir. Özellikle Bulgaristan'a havayoluyla Bulgaristan vizesi olmadan giriş yapmak veya Bulgaristan transit vizesiz olarak geçiş yapmak isteyen kişilerin havaalanında bekletilerek, geldikleri ülkeye geri gönderilme durumları ile karşı karşıya kalabilirler.

Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli bir Bulgaristan vizesi türüdür. Bulgaristan turistik vize maksimum 15 gün olarak verilirken bu vize tek girişli olacaktır. Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ancak ticari ve özel ziyaret içerikli başvuru olması halinde verilecektir.

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının dikkatine; Bulgaristan C vizeleri kısa süreli Bulgaristan vizesi kategorileridir. Bulgaristan C vizeleri maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken Bulgaristan vize işlemlerinde bulunacak olan T.C vatandaşları bu ülkeye olan seyahat tarihlerinden en az 15 gün önce vize başvuru işlemlerinde başlamış olmaları gerekmektedir.

HEMEN ARAYIN WHATSAPP UYUMLUDUR. 0 (850) 532-7766